Jaki olej do VW?

Dlaczego olej silnikowy jest tak ważny?

Olej silnikowy pełni niezwykle ważną rolę, nie tylko w samochodach marki Volkswagen ale i w każdym, innym pojeździe. Można stwierdzić, że jest on płynnym podzespołem, ponieważ bierze czynny udział w pracy Twojego silnika, wspomaga go i ochrania „serce” pojazdu. Olej do VW pozwala nam oszczędzać paliwo. Jest to możliwe dzięki większej efektywności oraz zmniejszonemu tarciu. Poza tym, przedłuża okres eksploatacji silnika redukując tarcie do minimum. Należy pamiętać o tym, a by olej silnikowy w Twoim Volkswagenie był wymieniany regularnie, ponieważ pozwoli to na przedłużenie życia silnika samochodu marki VW.

Olej do VW – na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Pamiętaj o tym, aby wybrać olej syntetyczny, który jest wyższej jakości. Dba o czystość silnika, umożliwia większą oszczędność paliwa i zabezpiecza silnik przed użyciem. Ponadto, silniki chronione przez taki olej wolniej się starzeją i wyczerpują. Wybierając olej pamiętajmy, aby pasował on do naszego samochodu marki VW – należy stosować więc taki, jaki jest zalecamy przez producenta. Nasz nowy olej powinien spełniać normy jakościowe oraz lepkościowe. Co ważne, jeśli jesteś posiadaczem diesla pamiętaj, że mimo iż normy jakościowe do silników benzynowych oraz diesla znacznie się różnią, to te różnice nie występują w przypadku oleju silnikowego, który w jednym, jak i drugim przypadku spełnia narzucone normy i może być bezpiecznie użytkowany.

Kupuj oleje do VW jedynie ze sprawdzonych źródeł

Najważniejsze jednak, aby olej, który kupujemy nie tylko pochodził ze sprawdzonych źródeł, ale również był dobrej jakości. Jakość oleju jest więc kluczowa dla bezpiecznej jazdy oraz prawidłowego zachowania silnika. Warto stosować oleje markowe – stanowią nie tylko gwarancję bezpieczeństwa, ale również są o wiele częściej niż inne poddawane ocenom i testom. To pewność, że olej, który kupujesz spełni swoje zadanie. Takie markowe oleje kupisz u sprawdzonych sprzedawców oraz na stacjach benzynowych. Aby właściwie dobrać olej należy znać środowisko, w którym ma być zastosowany. Każdy producent silnika skupia się bowiem na innych wymaganiach wobec oleju smarującego układ. Nasz olej powinien spełniać normy narzucone przez producenta. Wymóg ten dotyczy nie tylko mechaników, ale i właścicieli aut. To właśnie jakościowe kryteria powinny stanowić nasz punkt wyjścia do wyboru odpowiedniego oleju. Czy olej silnikowy dobieramy również z uwzględnieniem pory roku? Warto w okresie jesienno- zimowym nie tylko sprawdzić termin wymiany oleju, ponieważ podczas eksploatacji olej traci swoje właściwości i może się okazać, że nie będą one już wystarczające w okresie jesienno-zimowym. Warto dodać, że nasz olej pasuje także do marek samochodów Audi, Seat oraz Skoda.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl